Kazakistan Vize

Kazakistan vize, 1 aydan daha uzun gerçekleştirilecek seyahat tipleri için verilen vize türüdür. Türkiye’den Kazakistan’a giden tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaport türüne bakılmaksızın 1 ay vizesiz seyahat gerçekleştirebilir. Bu 1 aylık ziyaretin amacının ise yalnızca turistik olması gerekir.

Kazakistan vize almak isteyen kişilerin öncelikle gerekli evraklar olan pasaport, iki adet biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, maddi durumunuza ilişkin belgeleriniz, seyahat boyunca harcamalarınızı yapacağınız banka hesap dökümü, nüfus cüzdanı fotokopisi, nüfus örneği ve vize türünüze ilişkin diğer evraklar şeklindedir.

Gerekli evraklarının tamamını öğrenip bir araya getiren kişiler başvuru yapmak için Vize Randevu’yu tercih edebilirler. Eğer kişiler konsolosluklara gidebilme fırsatına sahipse başvurusunu konsolosluktan da yapabilir.

Kazakistan vize başvurusunda bulunacak kişiler başvuru oluşturma tarihine önem göstermelidir. Başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 15 gün, en fazla ise 90 gün içirişinde yapmalısınız.

Kazakistan için vize başvurularını değerlendirme süreci Ankara Kazakistan Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından yapılır. Vize başvurunuz büyükelçiliğe iletildikten sonra takip işleminizi yaparak vize durumunuzu güncel olarak öğrenebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×