Iğdır Vize Başvurusu

Iğdır vize başvurusu, Türk vatandaşlarının yabancı ülke seyahatleri öncesinde yapılması gereken bir işlem olarak dikkat çeker. Ülkelerin farklı vize kategorileri mevcuttur. Bunun göz önünde bulundurulması lazım. Evrak listesi tarafınıza iletilir.

Iğdır vize başvurusu sürecinde ödenmesi gereken bir harç söz konusudur. Bunun yapılmasının ardından aracı kurumumuzun yönlendirmesi sayesinde sizden istenen dilekçeyi yazmalı, formu da tam bir şekilde doldurmalısınız.

Iğdır vize başvurusu yaparken firmamızın sunmuş olduğu profesyonel yardım sayesinde ödeme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Buna vize harcı adı verilmektedir. Her ülke kendi şartları çerçevesinde bunun miktarına karar vermektedir.

Birçok ülke artık Türk vatandaşlarının vize alımı öncesinde parmak izi vermesini talep etmektedir. Buna biyometrik işlem adı verilir. Fotoğraf çekimi yine bu kurallara göre yani biyometrik olarak yapılmalıdır.

En son olarak istenen evraklara baktığımız zaman karşımıza şunlar çıkar; banka döküm özeti, SGK giriş bilgisi, mesleği gösteren doküman, pasaport, sağlık sigortası, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, rezervasyonlar, kimlik kartının fotokopisi sağlanmalıdır. Bunlarla beraber süreç de sona erer.

  • Iğdır Vize Merkezi

    Iğdır Vize Merkezi

    Yurtdışı acente hizmeti kapsamında, Iğdır Aralık, Karakoyunlu, Tuzluca, merkez üzerinden Halfeli, Hoşhaber, Melekli vize başvurusu işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz. Iğdır…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×