Yüksekova Vize Başvurusu

Yüksekova vize başvurusu Hakkari vize merkezlerine ve gidilecek ülkenin konsolosluğuna yapılmaktadır. Vize başvurusu yapacak kişilerin öncelikle vize türüne karar vermesi gerekir. Vize türleri; eğitim, çalışma, ticari, turistik gibi sınıflara ayrılmıştır.

Vize başvurusu için ilgili vize türünün başvuru formunu doldurmanız gerekir. Başvuru formu, ülkelerin konsolosluk web adreslerinde yayınlanır. İnternet üzerinden başvuru formu doldurmanız ardından çıktısını alarak evraklarınız arasına eklemeniz gerekir.

Yüksekova vize başvurusu yapmak için ülke konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazmanız gerekir. Dilekçede seyahat amacı, seyahat süresi, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı gibi bilgiler yer almalıdır. Belge hazırlama sürecinde danışmanlık almak için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru için hazırlanması gereken evrakların listesi, ülke konsoloslukları tarafından her yıl yayınlanır. Güncel evrak listeleri doğrultusunda belgelerinizi hazırlamanız önemlidir. Başvuru için istenen evraklar; pasaport, kimlik fotokopisi, fotoğraf gibi belgelerdir.

Yüksekova vize başvurusu belgelerinizi vize merkezine teslim etmeniz ardından tamamlanır. Vize sonucu, olumlu veya olumsuz yönde açıklanır. Vize reddi alan kişiler, yeniden vize başvurusu yapma hakkına sahiptir.

  • Hakkari Vize Merkezi

    Hakkari Vize Merkezi

    Çukurca, Derecik, Hakkari Merkez, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri Hakkari’nin ilçeleri olup bizlere hangi ilçeden olursa olsun ulaşabilmeniz mümkündür. Hakkari vize…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×