Hakkâri

Hakkâri vize işlemleri, Hakkari’de faaliyet gösteren bir konsolosluk binası olmadığı için şehirdeki vize merkezlerine başvuru yapılarak tamamlanabilir. Aynı zamanda şehre yakın ülke konsolosluklarından randevu alarak da başvuru yapabilirsiniz.

Vize başvurusu yapacak kişiler, gidecekleri ülkenin vize türlerine göre başvurusunu tamamlamalıdır. Ülkeler; turistik, ticari, çalışma, eğitim, aile birleşimi ve Schengen gibi vize türlerine yer verir. Bu vize türlerinden birine karar vermeniz ardından başvuru formu doldurmanız istenir.

Hakkâri vize işlemleri için başvuru formu doldurmanız ardından vize merkezinden randevu almanız gerekir. Randevu tarihine kadar hazırlamanız gereken evrakları, ülke konsolosluklarının web adresinden öğrenebilirsiniz.

Vize başvurusunda talep edilen başlıca evraklar; pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, otel rezervasyonu, uçak bileti gibi evraklardır. Uzun süreli vize türlerinde ek belgeler de talep edilebilir.

Hakkâri vize merkezlerine başvuru yapacak kişiler, randevu tarihinde vize için istenen tüm belgeleri hazırlamalı ve vize ücretini yatırmalıdır. Vize başvurusu, belgelerin teslim edilmesi ardından tamamlanır. Daha hızlı vize almak için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

  • Hakkari Vize Merkezi

    Hakkari Vize Merkezi

    Çukurca, Derecik, Hakkari Merkez, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri Hakkari’nin ilçeleri olup bizlere hangi ilçeden olursa olsun ulaşabilmeniz mümkündür. Hakkari vize…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×