Şemdinli Vize Başvurusu

Şemdinli vize başvurusu Hakkari vize merkezlerine veya gidilecek ülkenin konsolosluğuna yapılabilir. Başvuru yapacak kişiler, ülkenin vize şartları doğrultusunda işlemlerini yürütmelidir.

Ülkeler, yabancı uyruklu kişilerin seyahat amacına göre vize almasını talep eder. Vize türleri; turistik, eğitim, ticari, aile birleşimi gibi sınıflara ayrılmıştır. Bu vize türlerinden birine karar verilmesi ardından başvuru formu doldurulması gerekir.

Şemdinli vize başvurusu için dolduracağınız vize başvuru formunun çıktısını alarak evraklarınız arasına eklemeniz gerekir. Bu belge ile birlikte vize talep dilekçesi yazmanız istenir. Dilekçe, seyahat amacını ve süresini açıkça ifade etmelidir.

Başvuru için hazırlanması gereken evrakların güncel listeleri, konsoloslukların web adresleri üzerinden yayınlanır. Uzun süreli vize başvurusu yapacak kişilerden yabancı dil sertifikası, mesleki belgeler ve çalışma belgesi gibi ek evraklar da talep edilir.

Şemdinli vize başvurusu evrakların tümünü randevu tarihinde vize merkezine teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz ardından tamamlanır. Vize sonuçları, olumlu veya olumsuz olacak şekilde başvuru sahibine mail yoluyla bildirilir. Daha hızlı vize almak için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

  • Hakkari Vize Merkezi

    Hakkari Vize Merkezi

    Çukurca, Derecik, Hakkari Merkez, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri Hakkari’nin ilçeleri olup bizlere hangi ilçeden olursa olsun ulaşabilmeniz mümkündür. Hakkari vize…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×