Hakkâri Vize Başvurusu

Hakkari vize başvurusu Hakkari’de faaliyet gösteren konsolosluk binası olmadığı için vize merkezlerine yapılabilir. Vize başvurusu yapacak kişiler, yetkili vize merkezlerini arayarak randevu tarihi belirleyebilir.

Vize başvurusu, gidilecek ülkenin vize türlerine göre yapılmalıdır. Turistik, eğitim, ticari, aile birleşimi gibi vize türlerinden birine karar vermeniz ardından vize başvuru formu doldurabilirsiniz. Başvuru formunun çıktısını alarak evraklarınız arasına eklemeniz gerekir.

Hakkari vize başvurusu için başvuru formu ile birlikte vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır. Dilekçe, gidilecek ülkenin konsolosluğuna yazılmalı, seyahat amacını ve süresini açıkça ifade etmelidir. Tercüme edilmesi isteniyorsa son halini belgeleriniz arasına eklemelisiniz.

Vize başvurusu yapacak kişiler, başvuru formu ve dilekçe ile birlikte talep edilen diğer evrakları hazırlamalıdır. Bu evraklar; pasaport, kimlik fotokopisi, fotoğraf, otel rezervasyonu ve uçak bileti gibi tüm vize türleri için gereken belgelerdir.

Hakkari vize başvurusu gerekli evrakların tümünü randevu tarihinde vize merkezine teslim etmeniz ardından tamamlanır. Başvuru sonucu, olumlu veya olumsuz olacak yönde başvuru sahibine bildirilir. Daha hızlı vize almak için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

  • Hakkari Vize Merkezi

    Hakkari Vize Merkezi

    Çukurca, Derecik, Hakkari Merkez, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri Hakkari’nin ilçeleri olup bizlere hangi ilçeden olursa olsun ulaşabilmeniz mümkündür. Hakkari vize…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×