Çukurca Vize Başvurusu

Çukurca vize başvurusu Hakkari vize merkezlerine veya ülke konsolosluklarına yapılmaktadır. Vize başvurusu yapacak kişiler, ülkeye gitme amacına göre bir vize türüne başvuru yapmalıdır. Ülkelerin vizeleri; eğitim, çalışma, turistik, ticari, aile birleşimi gibi sınıflara ayrılmıştır.

Vize türüne karar verilmesi ardından ilgili vize türü için başvuru formu doldurmanız gerekir. Başvuru formu, ülkelerin konsoloslukları tarafından yayınlanır ve internet üzerinden doldurabilir. Başvuru formunda verilen bilgilerin doğru olmasına dikkat edilmektedir.

Çukurca vize başvurusu yapmak için vize merkezinden randevu almanız ve randevu tarihine kadar gerekli belgeleri teslim etmeniz gerekir. Vize belgeleri, ülkelerin vize şartlarına ve gereken vize evraklarına göre değişiklik gösterir.

Vize evraklar; güncel pasaport, biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, otel rezervasyonu ve uçak bileti gibi belgelerdir. Uzun süreli vize türlerine başvuru yapan kişilerden ek evrak da talep edilir.

Çukurca vize başvurusu belgelerin vize merkezine teslim edilmesi ardından tamamlanır. Vize sonucu, olumlu veya olumsuz olacak yönde başvuru sahibinin mail adresine gönderilir. Daha hızlı vize almak için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

  • Hakkari Vize Merkezi

    Hakkari Vize Merkezi

    Çukurca, Derecik, Hakkari Merkez, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri Hakkari’nin ilçeleri olup bizlere hangi ilçeden olursa olsun ulaşabilmeniz mümkündür. Hakkari vize…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×