Kelkit Vize Başvurusu

Kelkit vize başvurusu Gümüşhane vize merkezlerine veya gidilecek ülkenin konsolosluğuna yapılabilir. Vize başvurusu yapacak kişiler, ilgili vize türü için başvuru formu doldurmalıdır. İnternet üzerinden form doldurmanız ardından randevu alabilirsiniz.

Vize başvurusu yapacak kişiler, gidecekleri ülkenin konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazmalıdır. Dilekçe, seyahat amacını, seyahat süresini, masrafların nasıl karşılanacağı açıkça ifade etmelidir.

Kelkit vize başvurusu için hazırlanması gereken farklı evraklar da vardır. Güncel evrak listeleri, ülkelerin konsoloslukları tarafından yayınlanır. Tüm vize türleri için talep edilen başlıca evraklar; pasaport, kimlik fotokopisi, fotoğraf, uçak bileti ve otel rezervasyonudur.

Vize işlemleri uzun süreli vize olan; eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi amaçlar için yapılıyorsa hazırlanması gereken ek belgeler de vardır. Bu belgeler; mesleki evraklar, gelir belgeleri, eğitim belgeleri, davetiye, çalışma belgesi gibi evraklardır.

Kelkit vize başvurusu evrakların vize merkezine teslim edilmesi ve vize ücretinin ödenmesi ardından tamamlanır. Vize sonucu, belirli bir süre içerisinde başvuru sahibine mail yoluyla gönderilir. Vize işlemlerini daha hızlı tamamlamak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

  • Gümüşhane Vize Merkezi

    Gümüşhane Vize Merkezi

    Gümüşhane vize merkezi olarak bizler Gümüşhane’nin tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Kelkit, Köse, Kürtün, Gümüşhane Merkez, Şiran ve Torul ilçelerinden bize…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×