Piraziz Vize Başvurusu

Piraziz vize başvurusu Giresun vize merkezlerine veya ülkelerin konsolosluklarına yapılabilir. Yurt dışına seyahat edecek kişiler, gidecekleri ülkenin vize şartları doğrultusunda başvuru yapmalıdır.

Ülkeler, seyahat amacına göre farklı vize türleri açmaktadır. Eğitim, çalışma, ticari, turistik, Schengen gibi farklı vize türlerinden birine karar vermeniz ardından vize randevusu almanız gerekir.

Piraziz vize başvurusu yapacak kişilerin öncelikle vize başvuru formu doldurması gerekir. Başvuru formu, seyahat amacını açıklayan bilgilerin yer aldığı evraktır. Bu belgede vereceğiniz bilgilerin doğru ve tutarlı olması, vize onayı alınması için önemlidir.

Vize işlemleri için gereken farklı evrakların listeleri, ülkelerin konsoloslukları tarafından açıklanır. Vize türlerine göre gereken evraklar değişiklik gösterse de tüm ülkelerin istediği başlıca evraklar şunlardır: pasaport, kimlik fotokopisi, fotoğraf, gelir belgeleri, mesleki belgeler, uçak bileti ve otel rezervasyonu.

Piraziz vize başvurusu belgelerin vize merkezine teslim edilmesi ve vize ücretinin ödenmesi ardından tamamlanır. Vize sonucu, belirli bir süre içerisinde başvuru sahibine gönderilir. Vize işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde yürütmek için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

  • Giresun Vize Merkezi

    Giresun Vize Merkezi

    Giresun vize merkezi Giresun’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Bu ilçeler sırasıyla Piraziz, Bulancak, Giresun Merkez, Keşap, Espiye, Tirebolu, Görele, Eynesil,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×