Giresun

Giresun sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar yetkili seyahat acentelerini öğrenebilir ve vize işlemlerine hız katabilir. Bu alanda Vize Randevu başı çeker ve profesyonel olarak vize başvurularına geçmeniz esas alınır.

Vize başvurularına dair ilk etapta seyahat edilecek ülkenin prosedürleri değerlendirilir. Nitekim her ülke pasaport türüne göre muafiyete yer verir. Giresun danışmanlık hizmetleri ile hangi pasaportların vizeden muaf tutulduğunu öğrenmeniz esas alınır.

Çoğu zaman Umuma Mahsus Pasaport sahiplerine dair vize şartları açıklanır. Giresun bordo pasaport sahiplerine toplanması gereken belgeler belirtilir ve ödemelerin üzerinde durulur. Tüm bu aşamalara bağlı olarak 90 günlük kısa süreli vizelere yönelebilirsiniz.

90 günü aşan seyahatlerde ise D tipi vize ele alınır. Oturum ya da çalışma izni olarak belirtilen bu vize türlerinde de yine pasaport başta olmak üzere çeşitli belgelerin incelenmesi söz konusudur.

T.C. vatandaşları kısa süreli seyahatlere ilişkin Schengen tercihinde de bulunabilir. 90 gün kalma sınırına yer verilir. Olumlu yönde yanıt alanların Avrupa ülkelerine seyahat etmeleri mümkün hale gelir.

  • Giresun Vize Merkezi

    Giresun Vize Merkezi

    Giresun vize merkezi Giresun’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Bu ilçeler sırasıyla Piraziz, Bulancak, Giresun Merkez, Keşap, Espiye, Tirebolu, Görele, Eynesil,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×