Görele Vize Başvurusu

Görele vize başvurusu Giresun vize merkezlerine veya konsolosluklara yapılabilir. Vize başvurusu, ülkeye gitme amacına göre açılan vize türlerine yapılmalıdır. Ülkelerin vize türleri; eğitim, çalışma, ticari, turistik gibi sınıflara ayrılmıştır.

Çalışma vizesi başvurusu yapacak kişiler, ülkede bir firma ile iş anlaşması yapmış olmalı ve çalışma belgesi almalıdır. Mesleki belgeler, finansal belgeler, şirket tarafından hazırlanması gereken tüm belgeler, vize merkezine randevu tarihinde teslim edilmelidir.

Görele vize başvurusu farklı bir ülkede eğitim almak için yapılacaksa eğitim vizesi başvuru formu doldurulmalıdır. Eğitim vizesi için gereken evraklar arasında eğitim belgeleri, yabancı dil sertifikası, seyahat sağlık sigortası ve parmak izi gibi evraklar vardır.

Vize başvurusu aile birleşimi amacıyla yapılacaksa öncelikle davetiye alınması gerekir. Bu belge ile birlikte; vize başvuru formu çıktısı, vize talep dilekçesi, pasaport, kimlik fotokopisi gibi belgeler, vize merkezine teslim edilmeli ve vize ücreti ödenmelidir.

Görele vize başvurusu vize türleri için belirlenen prosedürlere göre yapılmalıdır. Vize işlemleri için hazırlanması gereken belgeler ve vize şartları, ülkelerin konsoloslukları tarafından yayınlanır. Vize işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

  • Giresun Vize Merkezi

    Giresun Vize Merkezi

    Giresun vize merkezi Giresun’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Bu ilçeler sırasıyla Piraziz, Bulancak, Giresun Merkez, Keşap, Espiye, Tirebolu, Görele, Eynesil,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×