Espiye Vize Başvurusu

Espiye vize başvurusu Giresun vize merkezlerine veya ülkelerin konsolosluklarına yapılabilir. Vize başvurusu yapacak kişiler, ülkeye gitme amacına göre vize türüne karar vermelidir. Ülkelerin vize türleri; aile birleşimi, eğitim, turistik, çalışma, ticari gibi farklı sınıflara ayrılmıştır.

Vize türüne karar verilmesi ardından ilgili vize için başvuru formu doldurulması gerekir. Başvuru formunda seyahat amacı, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı gibi bilgiler istenir. Form üzerinde verilen bilgilerin doğru ve tutarlı olması önemlidir.

Espiye vize başvurusu yapacak kişiler, ülke konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazmalıdır. Dilekçe, seyahat amacını açıkça ifade etmeli ve tercüme edilmesi gerekiyorsa son hali evraklar arasında eklenmelidir.

Vize işlemleri için talep edilen farklı evraklar da vardır. Evrak listeleri, ülkelerin konsoloslukları tarafından yayınlanır. Güncel evraklar hakkında bilgi almak ve evraklarınızı kısa sürede tamamlamak için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Espiye vize başvurusu evrakların eksiksiz bir şekilde vize merkezine teslim edilmesi ve vize ücretinin ödenmesi ile tamamlanır. Başvuru sonuçları, belirli bir süre içerisinde olumlu veya olumsuz yönde açıklanır. Vize reddi alan kişiler, yeniden vize başvurusu yapabilir.

  • Giresun Vize Merkezi

    Giresun Vize Merkezi

    Giresun vize merkezi Giresun’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Bu ilçeler sırasıyla Piraziz, Bulancak, Giresun Merkez, Keşap, Espiye, Tirebolu, Görele, Eynesil,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×