Dereli Vize Başvurusu

Dereli vize başvurusu Giresun vize merkezlerine yapılmalıdır. Vize işlemleri,  ülkelerin konsoloslukları ve yetkili vize merkezleri aracılığı ile yürütülür. Başvuru yapacak kişiler, online vize başvuru formu doldurması ardından randevu alabilir.

Vize randevusu alınması ardından ilgili vize türü için hazırlanması gereken evraklar vardır. Vize işlemleri için; pasaport, kimlik fotokopisi, uçak bileti, otel rezervasyonu gibi evraklar talep edilir. Güncel evrakların listeleri, ülkelerin konsoloslukları tarafından yayınlanır.

Dereli vize başvurusu için gidilecek ülkenin konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazılması gerekir. Vize işlemleri için hazırlanması gereken tüm evraklar, randevu tarihinde vize merkezine teslim edilmelidir.

Evrakların teslim edilmesi ardından vize harcı ve vize merkezi ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize başvurusu tamamlandıktan sonra sonuçlar, başvuru yapılan vize türüne göre farklı sürelerde açıklanır. Hızlı vize almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Dereli vize başvurusu sonuçları, olumlu veya olumsuz yönde başvuru sahibine bildirilir. Başvuru sonucu olumsuz olan kişiler, vize reddi itiraz dilekçesi yazabilir veya yeniden vize başvurusunda bulunabilir. Yeniden vize başvurusu yapacak kişilerin evrak hazırlama sürecinde daha dikkatli olması gerekir.

  • Giresun Vize Merkezi

    Giresun Vize Merkezi

    Giresun vize merkezi Giresun’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Bu ilçeler sırasıyla Piraziz, Bulancak, Giresun Merkez, Keşap, Espiye, Tirebolu, Görele, Eynesil,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×