Şehitkâmil Vize Başvurusu

Şehitkâmil vize başvurusu pasaport ile birlikte gerçekleşir. Umuma Mahsus pasaport sahipleri çoğu zaman vizeye tabi tutulur ve belgelerini ibraz ederek başvuruda bulunmaları istenir.

Diplomatik, Hususi veya Hizmet pasaportlarında ise sık sık muafiyetin üzerinde durulur. Şehitkamil vize başvurusu sırasında sahip olduğunuz pasaportu belirtmeniz önem arz eder. Vize Randevu pasaport türüne bağlı olarak izlemeniz gereken adımları belirtir.

Danışmanlık hizmetleri dahilinde Şehitkamil vize başvurusu daha kolay hale gelir. Sadece pasaport değil devamında gelen belgeleri de öğrenmeniz ve her birini eksiksiz olarak paylaşmanız esas alınır.

Biyometrik fotoğraf, kimlik belgeleri ve sağlık sigortası şeklinde olmazsa olmaz belgelerin de üzerinde durulur. Son adımda ise harç ile başvuru ödemelerine geçilmesi istenir. Hatta ödemeye ilişkin belgenizi de sunmanız gerekir.

T.C. vatandaşları vize belgeleri ile ödemelerine karşı başvurularını iletir. Her ülkenin farklı süre aralıklarında vizeye yanıt verdiği görülür. Ancak en doğrusu seyahatten 3 – 4 hafta öncesinde başvuruda bulunmak olmalıdır. Olası vize reddine karşı itiraz etmek için süreyi uzatmakta fayda var.

  • Gaziantep Vize Merkezi

    Gaziantep Vize Merkezi

    Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil ve Yavuzeli ilçelerinden herkes Gaziantep vize merkezi ofisi ile iletişime geçebilir ve…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×