Şahinbey Vize Başvurusu

Şahinbey vize başvurusu seyahat edilecek ülkelerin şartlarına bağlı olarak ele alınır. Bu alanda hizmet veren Vize Randevu vize şartlarını sıralar ve T.C. vatandaşlarının başvuru aşamalarını hızlandırır.

Başvurularda bordo pasaport sahiplerinin belgeleri istenir ve yeterli mali güce sahip olup olmamaları dikkate alınır. Şahinbey vize başvurusu sırasında çoğu zaman gri, siyah ve yeşil pasaport sahiplerinin ise muaf kabul edildiği görülür.

Muafiyete ilişkin belirtilen süre 90 gündür. 90 günü aşan seyahatlere dair her daim Şahinbey vize başvurusu yapılmalıdır. Hatta uzun dönem olarak çalışma, aile birleşimi ya da oturum izni şeklinde ayrı vize türlerine değinilir.

Kısa ve uzun dönem vize başvurularında öncelik pasaporta ve online forma verilir. Başvuru formunun indirilmesi ve eksiksiz olarak doldurulması önem arz eder. Bazı ülkeler forma ek vize talep dilekçesi de ister.

Son olarak fotoğraf, sağlık sigortası, banka hesabı ve de tam vukuatlı nüfus kayıt örneği şeklinde çeşitli evraklara değinilir. Vizenin olumlu yönde sonuçlanması adında tüm bu belgelerin eksiksiz olarak paylaşılması istenir.

  • Gaziantep Vize Merkezi

    Gaziantep Vize Merkezi

    Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil ve Yavuzeli ilçelerinden herkes Gaziantep vize merkezi ofisi ile iletişime geçebilir ve…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×