Araban Vize Başvurusu

Araban vize başvurusu sırasında T.C. vatandaşlarına pasaport türlerine göre yönlendirmelerde bulunur. İlk etapta çoğu zaman bordo pasaport sahiplerine belgeler ve de ödemeler paylaşılır. Çoğu ülkenin bordo pasaporta ilişkin muafiyeti bulunmaz.

Söz konusu diğer pasaport türleri olduğu zaman ise muafiyete sık sık rastlanır. Araban vize başvurusu sırasında çoğu zaman Diplomatik Pasaport sahipleri muaf kabul edilir. Hususi ile Hizmet pasaportları için de 90 günlük muafiyete yer verenler sayıca fazla.

Araban vize başvurusu için pasaportun akabinde diğer temel evrakların da üzerinde durmak gerekir. Bunlar biyometrik fotoğraf, vize talep dilekçesi ya da kimlik fotokopisi olarak sıralanabilir.

Ülkeler vize başvuru formuna yer verir ve eksiksiz olarak doldurulmasını talep eder. Aynı zamanda ülke dilinde olacak şekilde doldurulması istenebilir. Eksiksiz ve tercüme olan başvuru formlarına onay verilir.

Formlardan belgelere kadar tüm hususlara Vize Randevu önderliğinde netlik kazandırmanız kolay olacaktır. Hatta evrak prosedürleri kadar ödemelere de değinilir. Hem başvurular hem de harç ödemelerine karşı güncel fiyat tarifeleri açıklanır.

  • Gaziantep Vize Merkezi

    Gaziantep Vize Merkezi

    Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil ve Yavuzeli ilçelerinden herkes Gaziantep vize merkezi ofisi ile iletişime geçebilir ve…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×