Etiyopya Vize

Etiyopya, Afrika’nın Doğusunda yer alan büyük bir Afrika ülkesidir. Etiyopya’ya gitmek isteyenlerin Etiyopya hükümeti tarafından belirlenen şartlar dahilince Etiyopya vizesi almak zorundalığı vardır.

Etiyopya, bordo pasaport sahipleri yanında; yeşil ve gri pasaport sahiplerinden de vize istemektedir. Vizeden muaf tutulan tek pasaport diplomatik yani siyah pasaporttur. 90 günden uzun sürecek Etiyopya ziyareti için siyah pasaport sahiplerinin de vize alması şartı koyulmuştur.

Etiyopya gibi Afrika ülkeleri için vize danışmanlık servisi yapan firmalardan biri de Vize Randevu’dur. Etiyopya’ya gitmek isteyenler turistik ya da ticari olmak üzere iki vize türünden yararlanabilmektedir.

Ticari vize ile Etiyopya’ya giriş yapacakların bu vize başvurusu için öncelikli olarak gideceği yer Etiyopya Göçmen Bürosu olacaktır. Burada yapılan başvuru kabul edildiği takdirde Etiyopya Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu ticari vize başvurusuna izin vermektedir. Göçmenlik bürosunun başvuruyu onaylamadığı durumlarda konsolosluk ya da büyükelçilik de vize başvurularını kabul etmemektedir.

Etiyopya vizesi genel olarak 1, 3, 6 ay ya da 1 yıl olarak verilmektedir. Ancak Etiyopya’ya ilk kez gelecekler ve ilk kez vize başvurusunda bulunanlar için vize süresi genellikle 1 ay olarak verilmektedir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×