Ermenistan Vize

Ermenistan vize başvurusu yapan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları, vize başvurularını e-vize olarak yapmaktadır. Normal pasaporta sahip kişilerin çevrimiçi şekilde vize alabilmesi mümkünken seyahat etmek isteyen kişilerin pasaportları resmi ise gerekli belgeleri ilgili kurumlara ulaştırarak vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Ermenistan çevrimiçi vize alacak yirmi beşi aşkın ülkeleri arasında bulunan Türkiye e-vize aracılığıyla vizelerini kolayca alabilmektedir. Aynı zamanda normal pasaporta sahip kişiler vizelerini Erivan Zvartnots Uluslararası Havalimanı’nda da kolayca alabilme şansına sahiptir. Ancak bazı durumlarda bu noktada yoğunluklar olabilmektedir. Bu noktada kişiler vize formlarını hatasız bir şekilde doldurduktan sonra, ödeme işlemlerinin de tamamlanmasının ardından Ermenistan’da bulunan konsolosluklar tarafından alınan olumlu kararla beraber sınırlardan içeri girilebilmektedir.

Ermenistan vize başvuruları çevrimiçi olarak internet üzerinden başvuru yapılabilecek bir vizedir. Ermenistan’da yürürlükte olan çevrimiçi vizelerin türleri seyahate çıkacak kişilerin sebeplerine göre değişmektedir. Bu vize türlerini Ermenistan Turistik Vize, Ermenistan Ticari Vizesi ve Ermenistan Aile Ziyaret Vizesi olarak 3 gruba ayırabiliriz.

Ermenistan vize başvurusu yapan kişiler iki farklı seçeneğe sahiptir, bu seçeneklerden ilki Ermenistan’a 21 günlük bir girişli vizedir ya da 2 aylık olan bir girişli vizedir.  Her vize başvurusunda olduğu gibi Ermenistan’a gitmek isteyen kişiler tarafından gerekli evraklarla oluşturulan vize başvuru dosyası oluşturulmalıdır. Bu gerekli olan evraklar güncel bir pasaport ve kişilerin güncel çekilmiş bir adet biyometrik fotoğrafıdır. Bu fotoğrafın arka fonu beyaz olmalıdır.

Ermenistan vizesi almak isteyen bir kişinin dosyasını oluştururken çeşitli mesleki evraklara, banka dokümanlarına, isteğe bağlı ya da zorunlu tutulan sağlık poliçelerine ihtiyaç yoktur. Bu konuda çeşitli ve yararlı bilgileri daha kolay bir şekilde almak için vizerandevu.com sitesine başvuru yapabilmektedir.

Ermenistan Vize İstiyor Mu?

Ermenistan vizesi için bordo, gri, siyah ve yeşil pasaportlardan birine sahip olmanız gerekir. Bordo pasaporta sahip olanlar ise havaalanında veya sınır kapısında vize alabilirler.

Ermenistan Vize | Evrakları | E-vize ve Ücreti – Vize Randevu
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×