Arıcak Vize Başvurusu

Arıcak vize başvurusu sürecini başlatmak isteyen yolcuların ilk atmaları gereken adımlardan birisi vize başvuru dosyalarını hazırlamaktır. Ancak bu süreç kafa karıştırıcı olabilmektedir. Bu süreçte yardım almak en iyi yollardan biridir. Kişilerin yardım alabileceği yerler resmi mercilerin onayını almış kurumlar olmalıdır. Bu kurumların vize sonuçlarının olumlu yönde olmasında etkisi yadsınamaz bir gerçektir.

Davetiye yoluyla yurtdışına çağırılmak vize işlemlerinin başvuru sahiplerinin lehine sonuçlanmasında rol oynayabilmektedir. Konsolosluklar bu yolla vize başvurusu yapan kişilerin uymasını zorunlu kıldığı birkaç koşul sunmuştur. Bu koşullardan birisi ikamet edilmesidir. Kişiye gelen davetiyeyi yazan kişinin, vize başvurusu yapılan ülke de ikamet izninin olması zorunludur. Bu davetiyelerin oradaki yetkili kurumlarca onaylanması gerekmektedir. Yurtdışına çıkmak için vize başvurusu yapan kişilerin davetiye alabilmesine olanak sağlayan bir başka nokta ise işe başlamasından geçmektedir. Vize başvurusu yapacak olan kişilerin o ülkede ticaret yapacak olması ya da bir işe başlaması bu davetiyeyi alabilmesinde rol oynar. İş yapacağı kurumlar tarafından yollanan davetiye mektubu vize alımlarında daha hızlı bir sürece ışık tutmaktadır. Her iki yolla beraber kişilere gönderilen belgelerin, vize başvuru dosyalarına eklenmeleri gerekmektedir.

Arıcak vize başvurusu ile yurtdışına çıkmakla ilgilenen kişilerin dosyalarını hazırlamaları yerine getirilmesi gereken şartlardan birisidir. Ellerinde bulunması gereken önemli belgelerden birisi ise kişilerin biyometrik fotoğraflarıdır. Biyometrik fotoğraflar belirlenen koşullara uygun olmalıdır. Kurallar; fotoğraf sahiplerinin yüzlerinin kareyi neredeyse tam olarak kaplaması, arka fonun beyaz olması, genel tercih beyaz olmasıdır ancak açık fonlarda kullanılabilmektedir, bunlara ek olarak fotoğraf sahiplerinin üzerinde takı veya küpe, kolye gibi aksesuarların bulunmaması gerekmektedir.

Vize türlerinin değişim göstermesindeki sebeplerden birisi kişilerin yurtdışına çıkış amaçlarıdır. Her vize türünün kendine ait olan gerekli evrakları vardır.  Ancak her konuda olduğu gibi burada da temel gereksinimler mevcuttur. Bunları saymaya ilk önce kişilerin kimlik fotokopisini dosyalarına eklemesini söylemekle başlanabilir. Bunun yanında yeni ve eski pasaportlar, alınan önceki vizelerde dosyaya eklenmelidir. Banka hesap bilgileri ve kişi gelirini gösteren onaylı belgelerin dosya içerisinde mutlaka bulunması gerekmektedir. Sağlık poliçeleri kişinin isteği doğrultusunda yapılmaktadır ancak olası herhangi bir kötü durumda kişileri güvence altına alacağından sağlık sigortası yaptırılması tavsiye edilmektedir. Seyahat edecek olan kişilerin aldığı uçak biletlerinin ibrazı da vize alım sürecinde dosyada bulunması gereken evraklardan birisidir. Bunun sebebi uçak biletlerinin resmi bir kanıt olarak kabul edilmesinden kaynaklanır.

Her türlü vize alımında olduğu gibi Arıcak vize başvurusu yapılırken de yolcular büyük sorunlar yaşayabilmektedir. Vize başvuru süreci çok hassas bir süreç olup, dikkatlice yapılması gerekmektedir. Bu süreçte daha az yorulmak istemeyen kişilerin vizerandevusu.com adlı siteye başvurması, süreç boyunca doğru adım atmasını sağlamaktadır.

  • Elazığ Vize Merkezi

    Elazığ Vize Merkezi

    Elâzığ Merkez, Ağın, Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu ve Sivrice Elazığ’ın ilçeleri olarak biline ve Elazığ vize…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×