Merkez Vize Başvurusu

Merkez vize başvurusu Edirne’nin 9 ilçesinden birisi olan Merkez’de yapılabilmektedir. Birçok yetkili birimin yer aldığı Merkez, Edirne’nin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır.

Merkez vize başvurusu için tam anlamı ile gerekli belgelere yetkili birimlerden veya uzman acentelerden öğrenebilirsiniz. Vize başvurusu için yetkili birime teslim edilmesi gereken belgeler; pasaport, geçmiş zaman vize fotokopileri, seyahat sigortası, kimlik fotokopisi, biyometrik fotoğraf, başvuru formu, başvuru dilekçesi, uçak rezervasyonu, otel rezervasyonu, meslek ile alakalı belgeler (emekli, çalışan, şirket belgesi, öğrenci ve benzeri), maddi durumu açıklayan belgeler (sigorta dökümü, banka hesabı dökümü, tapular ve benzeri), reşit olmayan başvuran için muvafakatname belgeleri istenmektedir.

Başlıca belgere ek olarak hangi vize başvurusunda bulunacağınız, kaç gün kalacağınız, davetiyenizin olup olmama durumu gibi çeşitli etkenler ile gerekli belgeler değişebilmektedir.

Vize talebinde bulunmayan ülkeler olsa da birçok kişi vize talebinde bulunan ülkelere seyahat yapmaktadır. Bazen seyahatler eğlence amaçlı olsa da bazen zorunluluk veya eğitim sebebi ile olmaktadır. Eğlence amaçlı turistik seyahatler için 180 gün içerisinde 90 gün kalma hakkı tanınırken yüksek lisans eğitimi için bir okul tarafından kabul edilmişseniz 1 yıla kadar vize alma hakkı tanınmaktadır. Ayrıca dil programları, aile ziyaretleri, Erasmus programı, sağlık ve hastane gibi sebepler doğrultusunda da vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Merkez vize başvurusu hakkında detaylı bilgiye erişim sağlamak için vizerandevu.com internet adresine davetlisiniz.

  • Edirne Vize Merkezi

    Edirne Vize Merkezi

    Edirne Merkez, Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu ve Uzunköprü ilçelerinden Edirne vize merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun için…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×