Edirne

Edirne, tarihi çok eskiye dayanan Traklar tarafından kurulmuş olduğu bilinen bir şehirdir. Bu şehir günümüzde Türkiye sınırları içerisinde Bulgaristan ve Yunanistan ile sınır komşusudur. Ayrıca Edirne, Osmanlı döneminde bir süre başkent olarak görev üstlenmiş bir şehirdir. Günümüzde ise 9 ilçesi bulunması ile birlikte Büyükşehirler arasında yer almaktadır.

Edirne tarihi, sosyal, coğrafi ve kültürel başta olmak üzere Türkiye’nin pek kıymetli şehirlerinden bir tanesidir. Edirne’de Bulgaristan ile sınırı olmasından kaynaklı olarak 2 adet sınır kapısı bulunmaktadır. Bu sınır kapıları İpsala ve Pazarkule olarak adlandırılmıştır.

Anadolu’yla Avrupa’ya birleştiren Edirne, Osmanlı başta olmak üzere birçok kültürün izlerini halen taşımaktadır. Birçok kültürden beslenen Edirne, birçok tarihi eseri ve mimariyi bünyesinde barındırmaktadır. Günümüzde de kıtaları birbirine bağlayan ve birçok ülkeye karadan ulaşım sağlayan bir şehirdir.

Edirne şehrinde yaşayan kişilerin çoğunluğu tarım ile alakalı işlerde çalışmakta ve bu şehrin verimli topraklarını en iyi şekilde değerlendirmektedir. Edirne’de domates, buğday, pirinç, pancar, badem, erik ve benzeri tarım ürünlerinin üretimi sağlanmaktadır. Ayrıca tarımla bu kadar yakından ilişkili olan Edirne’nin %25’i kadarı ormanlar ile çevrilidir.

Birçok şehrin ve ülkenin hakkında bilgilendirme yazıları vizerandevu.com adresinde mevcuttur. Edirne ve Edirne’ye seyahat hakkında daha çok bilgi edinmek için vizerandevu.com internet adresine tıklayabilirsiniz.

  • Edirne Vize Merkezi

    Edirne Vize Merkezi

    Edirne Merkez, Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu ve Uzunköprü ilçelerinden Edirne vize merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun için…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×