Meriç Vize Başvurusu

Meriç vize başvurusu hakkında internette detaylı bilgi yer almamaktadır. Ancak Meriç, Edirne’ye bağlı bir ilçe olması sebebiyle Meriç vize başvurusu için Edirne’de bulunan Konsolosluklar tercih edilmelidir. Örneğin Slovakya vizesi almak istiyorsanız Edirne Slovakya Konsolosluğu ile görüşme yapmanız gerekir.

Slovakya, Almanya, Polonya ve benzeri ülkeler Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler arasında yer almaktadır. Schengen Bölgesi üye ülkeleri, ülkelerine giriş ve çıkış işlemlerinde Schengen vizesi talep etmektedir. Schengen vizesine sahip olunması ile birçok ülkeye tek vize ile giriş-çıkış yapmak mümkün olacaktır.

Schengen vizesi için gerekli evraklar; vize başvuru dilekçesi, vize harcı dekontu, vize başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaport (Varsa eski pasaport ve vize fotokopileri), fotoğraf (2 adeti, biyometrik), seyahat sigortası, uçak ve konaklama rezervasyon bilgileri, finansal ve mesleki belgeler şeklinde sıralanabilir.

Yukarıda belirtilen belgelerin yanlış sunumu doğrultusunda vize reddi olağan durumlardan birisidir. Başvuranlar vize reddi ile karşılaşmamak için uzmanlardan yardım almalıdır. Her işin uzmanı olduğu gibi vize işlemleri ile yıllardır ilgilenen uzmanlar bulunmaktadır. Profesyonel yardım ile birlikte vize işlemleri Konsolosluk şartlarına uygun ilerlemektedir.

Birçok ülkeye karadan ulaşım sağlayan, Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan, Bulgaristan ile sınır kapısı olan Edirne veya Meriç vize başvurusu işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için vizerandevu.com web sayfasına göz atmalısınız.

  • Edirne Vize Merkezi

    Edirne Vize Merkezi

    Edirne Merkez, Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu ve Uzunköprü ilçelerinden Edirne vize merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun için…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×