Lalapaşa Vize Başvurusu

Lalapaşa vize başvurusu hakkında gerekli evrak listesine en yakın mesafede bulunan görevli Konsolosluk ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Lalapaşa, Edirne’nin 1 saat 30 dakika uzaklığındaki bir ilçesidir.

Edirne’de birçok görevli Konsolosluk (Almanya, Slovakya, Avusturya, Yunanistan ve benzeri) bulunmaktadır. Bu görevli birimlerden seyahatinizin türüne göre evrak derlemesi yaptıktan sonra başvuruda bulunabilirsiniz. Lalapaşa vize başvurusu sürecinizin yakından ilgilenilmesi ve takip edilmesi için vize işlemleri firmalarındaki uzmanlar ile iş birliği yapabilirsiniz. Bu uzmanlar, çeşitli tecrübeleri ile birlikte vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilere en doğru yolu göstermektedir.

Vize başvurusunda en çok yapılan hatalar bilgisizlik kaynaklıdır. Hangi belgenin ne kadar istendiği, banka hesabında ne kadar para olması gerektiği, finansal belgelerin yanlış sunulması gibi hatalar ile vize reddi alınabilmektedir.

Vize başvurusu için talep edilen harçlar, başvuruda bulunulan ülkenin kendi para birimine göre talep edilmektedir. Vize başvurusu reddi durumunda başvuruda bulunulan kurum tarafından hiçbir ödeme için para iadesi kesinlikle yapılmamaktadır. Ancak vize reddine karşı başvuranın itiraz hakkı bulunmaktadır. İtiraz edebilmek için çeşitli firmalar veya avukat yardımı da alabilirsiniz. Eğer başvuran 18 yaşından küçük diğer bir deyiş ile başvuranın reşit olmaması durumunda anne veya baba vize reddi itirazında bulunabilir.

Lalapaşa vize başvurusu konusunda bilgi almak ve merak edilen sorularınızı sormak için vizerandevu.com internet adresine ziyarette bulunabilirsiniz.

  • Edirne Vize Merkezi

    Edirne Vize Merkezi

    Edirne Merkez, Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu ve Uzunköprü ilçelerinden Edirne vize merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun için…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×