Havsa Vize Başvurusu

Havsa vize başvurusunda bulunabilmek için en yakında yer alan Konsolosluk ve Büyükelçilik ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Havsa, Edirne’nin bir ilçesidir ve bu sebeple vize başvurusu için Edirne’deki en yakın yetkili birime yapılmalıdır.

Edirne’nin Schengen ülkeleri ile sınır komşusu olmasından dolayı Schengen vizesi çok merak edilen vize türlerinden birisidir. Schengen vizesi, bünyesinde birçok ülkenin olduğu Schengen Bölgesi’nden adını almaktadır. Schengen vizesine sahip kişiler birçok ülkeye giriş-çıkış işlemlerinde problem yaşamamaktadır. Örneğin Almanya’ya seyahat etmek için C Tipi (Turistik) Schengen vizesi aldınız. Ama Almanya’dan Slovakya’ya geçerek tatilinize devam etmek istiyorsunuz. Başka bir vize almadan Slovakya’yı ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaretinizin amacını doğru bir şekilde belirttikten sonra amacınıza uygun bir vize türüne başvurmanız gerekmektedir. Örneğin Turistik vize almanız ile Öğrenci vizesi almanız aynı evraklara tekabül etmemektedir. Bundan dolayı da başvuru reddi söz konusu olabilmektedir.

Havsa vize başvurusu yapmanız için gerekli birimlere gerekli belgeleri iletmeniz gerekmektedir. Unutmayın ki vize başvuru işlemlerinde destek almanız mümkündür lakin vize başvuruları kişisel işlemlerden oluşur. Başvuranın imzası olması veya mülakatta bulunması gerekmektedir. Bunlara ek olarak eğer sahte belge teslimi söz konusuysa suç işlemiş sayılırsınız.

Vizerandevu.com web sitesi üzerinden Havsa vize başvurusu hakkında ve şehrinizdeki vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiler alabilirsiniz.

  • Edirne Vize Merkezi

    Edirne Vize Merkezi

    Edirne Merkez, Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu ve Uzunköprü ilçelerinden Edirne vize merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun için…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×