Enez Vize Başvurusu

Enez vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Slovakya, Bulgaristan, Romanya, Almanya, Yunanistan, Avusturya gibi ülkelerin yetkili birimlerine gerekli evrakları teslim etmelidir. Örneğin Kardzhali (Kırcaali) şehrine gitmek isteyen bir kişi öncelikle Bulgaristan Konsolosluğu’na gerekli belgerini vererek vize başvurusunda bulunmalıdır. Bulgaristan Konsolosluğu vize başvurusunu değerlendirir ve gerektiği durumlarda mülakat talebinde bulunabilir. Vize başvurusu onay alması kadar ret alması da oldukça olağan bir durumdur.

Enez vize başvurusu yapmak isteyen kişiler hangi ülkeye gideceğine karar verdikten sonra gerekli evraklarını tamamlamalıdır. Ancak hangi vizeye başvurulacağı ve ne kadar süre seyahat edileceği vize başvurusu evraklarının belirlenmesi için önemli bir unsurdur. Örneğin çalışma vizesi ile aile ziyareti vizesi aynı evrakları istemez. Belli başlı evraklar her iki vize türü için ortak olsa da çalışma vizesi için nerede çalışacağınızı resmi belgeler ile kanıtlamanız gerekmektedir. Çalışma vizesi 1 sene kadar sürebilirken, ziyaret vizesi 180 günde 80 gün süresine sahiptir.

Vize işlemlerinin güvenle ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamak için vize firmalarından veya acentelerden yardım alınabilir. Profesyonel alan uzmanları vize başvurusunun onay ile sonuçlanması için danışmanlık yapmaktadırlar.

Vize başvuru işlemlerinde eksik belge veya gereğinde fazla belge sunumu gibi basit görünen konular ret ile sonuçlanmaktadır. Bu sebeple vize işlemlerinin büyük bir titizlik ile hazırlanması ve takip edilmesi gerekmektedir.

Enez vize başvurusu ile ilgili detaylı ve doğru bilgilere ulaşabilmek için vizerandevu.com internet sayfasını ziyaret etmelisiniz.

  • Edirne Vize Merkezi

    Edirne Vize Merkezi

    Edirne Merkez, Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu ve Uzunköprü ilçelerinden Edirne vize merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun için…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×