Edirne Vize Başvurusu

Edirne vize başvurusu yapmadan hemen önce hangi ülke için vize alacağınıza karar vermelisiniz. Eğer Bulgaristan, Slovakya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Avusturya gibi ülkeler için vize alacaksanız Edirne’de Konsoloslukları bulunmaktadır.

Almanya, Avusturya, Slovakya, Yunanistan gibi birçok ülkenin de içinde bulunduğu Schengen ülkeleri için Schengen vizesinin alınması gerekmektedir. Ayrıca Schengen vizesi sayesinde birçok Schengen ülkesine giriş izniniz vardır. Örneğin Slovakya vizesi aldınız. Slovakya’ya giriş yaptıktan sonra Yunanistan, Almanya, Polonya ve benzeri ülkeleri de ziyaret edebilirsiniz.

Schengen vizesinin çeşitli tipleri vardır. Turistik vizeler için 180 günde 90 gün ikamet hakkı tanınırken oturma izninde yaklaşık 1 sene kadar ikamet hakkı tanınır. Hangi vizeye başvurmanız gerektiğine ve vize başvurunuzun sürecinin kurallara uygun ilerlemesine yardım etmek üzere danışmanlık firmaları bulunmaktadır. Çeşitli danışmanlık firmasını inceleyerek en deneyimli ve başarı oranı yüksek olan ile çalışmanız vize başvurunuzun onay almasında büyük bir rol oynamaktadır.

Edirne vize başvurusunda bulunacak kişinin, hangi ülkeye seyahat gerçekleştirecekse o ülkenin yetkili birimlerine evraklarını teslim etmesi ile birlikte vize başvurusu işlemleri başlamaktadır. Ancak ülkeler tek düze ve genel bir şekilde bilinen evrakları istemeyebilir. Örneğin Schengen ülkesi olan bir ülke, sadece Schengen vizesi belgelerini talep etmeyebilir. Hatta Konsolosluk başvurunun incelenmesi ile yetersiz gördüğü noktalarda ek evrak talebinde bulunma hakkını saklı tutmaktadır.

Edirne vize başvurusu hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetleri için vizerandevu.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

  • Edirne Vize Merkezi

    Edirne Vize Merkezi

    Edirne Merkez, Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu ve Uzunköprü ilçelerinden Edirne vize merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun için…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×