Bucak Vize Başvurusu

Bucak vize başvurusu için ilgili belgelerin toplanması ve de harç ödemelerine geçmek gerekir. Tüm bu aşamalara dair Vize Randevu üzerinden bilgi verilir ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanız esas alınır.

Bucak vize başvurusu sırasında pasaport prosedürlerinin üzerinde durulur. Şöyle ki çoğu ülkenin Diplomatik pasaporta ilişkin muafiyet hakkı bulunur. Zaman zaman Hususi ile Hizmet pasaportlarına da muafiyetin tanındığı görülür.

Bordo pasaport sahibi olanlar Bucak vize başvurusu prosedürleri dahilinde harekete geçer. Umumi pasaporta dair ilk etapta evrakların teslim edilmesi istenir. Evraklar hem eksiksiz hem de güncel tarihli ise sonucun açıklanması kısa sürer.

Vize türlerini de seyahat amacına uygun olacak şekilde seçmek ve müracaat etmek işlemleri hızlandırır. Şöyle ki turistik ve ticari gibi kısa süreli seyahat programlarının üzerinde durulur. Uzun vadede ise çalışma ve oturum izni şeklinde ayrı vize türlerine yer verilir.

Başvurusu sürecinde gerçekleşen ödemeler de dikkate alınır. Nitekim başvurunuz yapacağınız harç ödemelerine karşı değerlendirilir. Bu aşamada her ülke gerek vize türüne gerekse yaş aralığına göre harç bedelini sıralar.

  • Burdur Vize Merkezi

    Burdur Vize Merkezi

    Burdur vize ofisi her zaman erişilebilirdir ve sizler için hizmet vermektedir. Ağlasun, Altınyayla, Bucak, Çavdır, Çeltikçi, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Merkez,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×