Mengen Vize Başvurusu

Mengen vize başvurusu adımlarında danışmanlık firması size gerekli tüm detayları ileterek yönlendirecektir. Vize başvurularında D türü ya da C türü üzerinden başvurunuzu iletme hakkınız vardır. D türü vize 90 günden uzun kalacak olan kişiler için daha uygundur. C türü ise 90 günden az kalacak kişilere özel olarak sunulur.

Mengen vize başvurusu yapılırken, referans numarası üzerinden takip adımlarını yerine getirmeniz gerekir. Referans numarası aracılığı ile vize başvuru adımlarını takip etme fırsatınız vardır. Bizzat konsolosluğa gitmenize gerek kalmayacaktır.

Mengen vize başvurusu aşamasında başvuru formu, biyometrik fotoğraf, pasaport, hesap ilgisi, vize harcının yatırıldığına dair makbuz gibi belgeler istenecektir.

Vize Randevu firması reddi itiraz adımında da size yardımcı olacaktır. Başvuru adımının ret yanıtı alması durumunda konsolosluk tarafından belirlenen zaman aralığında reddi itiraz başvurusunda bulunma hakkınız vardır. Reddi itiraz adımı ile beraber vize başvurunuzun yeniden değerlendirilmesi sağlanır.

Ret yanıtı alan kişilerin vize harcı olarak yatırmış oldukları tutarın kendilerine iade edilmeyeceğini de bilmesi gerekir. Ret yanıtı ile beraber bu tutar kalıcı olarak yanmış sayılır.

  • Bolu Vize Merkezi

    Bolu Vize Merkezi

    Bolu vize merkezimizde; Dörtdivan, Yeniçağa, Gerede, Seben, Göynük, Mudurnu, Kıbrıscık ve Mengen ilçelerinde vize başvuruları hızlı ve kesintisiz şekilde devam…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×