Bayburt Vize Merkezi

Bayburt Vize Başvurusu

Bayburt Vize Merkezi olarak Bayburt’un Demirören, Merkez ve Aydıntepe ilçelerine vize başvurusu hizmetini sunuyoruz. Dilediğiniz ülke vizesi detayları hakkında görüşmek ve danışmak için Bayburt vize ofisimize 0850 228 43 53 ve 0532 176 62 46 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz. Mail ile başvuruda bulunmak istiyorsanız [email protected] adresinize talebinizi ya da sorunuzu içeren bir mail gönderebilirsiniz.

Tatil İçin Vize Nasıl Alınır?

Başka bir ülkede belirlediğiniz tarihlerde tatil yapmak istiyorsanız, ülkeniz hangi ülke olursa olsun mutlaka en az tatil tarihinizden 1 ay önce başvuruda bulunmalısınız. Ofisimize gelerek bizlere ilettiğiniz tatil vizesi için sizlere dilediğiniz ülkeden turist vizesi almanıza yardımcı oluyoruz.

Tatil vizesi almak istiyorsanız vize başvurusundan önce belirli işlemleri gerçekleştirmeniz gerekiyor;

 • Gideceğiniz oteli ve tarihlerini belirlemek: Gideceğiniz oteli, tercih edeceğiniz uçağı ve diğer tatiliniz ile ilgili tarihe dayanan detayları netleştirip o tarihlere yönelik rezervasyon yaptırmalısınız.
 • Tatil için yeterli miktarda maddi durumunuzun olduğunu kanıtlamak: Vize işlemlerinin en önemli noktalarından biri ülkenin para değerine uygun olarak orada geçirmek istediğiniz süre için yeterli maddi durumunuzun olmasıdır. Bunun için banka hesabınızda belirli bir miktarda para bulunması gerekiyor.

Bayburt Vize Merkezi-Vize Çıkartmak Nasıl Oluyor?

Kendiniz adına vize çıkararak ülkenizden ayrılabilir ve belirli bir süre, belirli bir nedenden kaynaklı başka ülkede konaklayabilirsiniz. Vize çıkarma işleminiz için ise uygulamanız gereken bir prosedür ve sunmanız gereken belgeler bulunuyor. Bu belgeler ve prosedürü kendiniz toparlayabilirsiniz ancak bu büyük bir risk olacaktır. Çünkü vize başvurusu yaptığınızda başvurunuz herhangi bir nedenden kaynaklı reddedilirse vize başvurusu ücretiniz iade edilmez. Eğer yeniden vize almak isterseniz de yeniden ücret ödemeniz ve başvuruda bulunmanız gerekir. Bu başvurunun da kabul olacağı kesin olmayacaktır.

Başarılı bir şekilde Bayburt vize merkezi başvurusu nasıl yapılır; tüm ilçelere hizmet veren ofisimize gelerek en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş bir başvuru yapabilirsiniz. Tecrübeli ekibimiz ile kabul edilme ihtimali yüksek başvurular hazırlayarak dilediğiniz ülke için vize almanıza yardımcı oluyoruz.

Bayburt Vize Merkezi
Bayburt Vize Merkezi

Vize Başvurusu Belgeleri

Vize başvurusu yapmak istediğinizde sunduğunuz evrakların eksiksiz ve yeterli içeriğe sahip olması son derece önemlidir. Başvurunuz ilgili ülkenin konsolosluğuna iletildiğinde sizin hakkınızdaki bilgilerin sağlanmasını sağlayan yani bir nevi sizi konsolosluğa tanıtan belgeler sunacağınız belgelerdir. Eksiksiz bir belge listesinde bulunması gerekenler ise bu şekildedir;

 • Pasaport: Güncel bir pasaportunuzun olması çok önemlidir. Sahip olduğunuz pasaportta en az 2 sayfa boş alan bulunmalıdır. Ayrıca pasaportunuzun geçerlilik süresi dönüş tarihinizden 6 ay daha uzun olmalıdır.
 • Vize başvuru formu: Gitmek istediğiniz ülkenin içerisinde farklı sorular olan ancak temelde kendinizi tanıttığınız bir formu bulunuyor. Bu formun doldurulması için genellikle o ülkenin dili kullanılması gerekiyor. Form için detaylı bilgiyi Bayburt vize merkezi ofisi ile öğrenebilirsiniz.
 • Vize talep dilekçesi: El yazısı ile hazırlanmış, vize için isteğinizi anlatacağınız bir dilekçe hazırlamalısınız.
 • Biyometrik fotoğraf: Uygun şartlarda 2 adet biyometrik fotoğrafınız bulunmalıdır.
 • Rezervasyon ve uçak bileti: Seyahatinizi gerçekleştireceğiniz tarihlere yapılmış otel ve uçak rezervasyonunuzu sunmalısınız.
 • Seyahat sağlık sigortası: Seyahatinizden 1 gün önce başlayan ve tüm seyahatinizi kapsayacak, seyahatiniz boyunca başınıza bir sağlık sorunu gelirse karşılayacak sağlık sigortanız olmalıdır. 30.000 Euro tazminatlı olması önemlidir.
 • Meslek evrakları: Başvurunuzda mesleğinizi, gelir durumunuzu ve diğer detayları içeren evraklarınız bulunmalıdır.
 • Mülk kayıtları: Eğer varsa taşınmaz mülkünüzün kayıtlarını sunmak sizin için başvurunuzda avantaj sağlayacaktır.
 • Banka hesap dökümü: Geçmiş ayları ve günümüze kapsayan, başvurundan 1 gün önce alınmış banka hesap dökümünün sunulması gerekiyor. Hesabınızda olan düzenli para akışı ve mevcut bakiye incelenir.
 • Nüfus kayıt örneği: E-devlet üzerinden alınan tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği alınmalıdır.
 • İkametgah belgesi: Yerleşim yerinizi sunan güncel ikametgah belgesi belgelere eklenmelidir.
 • Kimlik fotokopisi: Okunaklı, arkalı önlü kimlik fotokopisi isteniyor.

Vize Başvurusu Biyometrik Fotoğraf

Bayburt vize merkezi başvurusu yaparken sizden istenen biyometrik fotoğrafın beklenen belirli özellikleri bulunuyor. Geçerli bir fotoğrafınızın olması için biyometrik fotoğrafınızın iki özelliği karşılaması gerek:

 • Poz: Fotoğrafınızda gülümsemesiz, alnınızın ve kulaklarınızın net bir şekilde görüldüğü fotoğrafınız olmalıdır. Kameraya düz bakmanız da önemlidir.
 • Boyut: Fotoğrafınızın boyutları 35×45 mm boyutlarda olmalıdır.
 • Bunların dışında arka fonunda düz ve beyaz olması önemlidir.

Bayburt vize merkezi uzman danışmanları her an yanınızdadır.

Norveç vizeleri hakkında bilgi alabileceğiniz Norveç vizesi >>>vizerandevu.com/norvec-vizesi/ sayfamızı ziyaret ediniz.

Bayburt Vize Merkezi Video;

BayburtAydıntepe Vize BaşvurusuBayburt (İl merkezi) Vize BaşvurusuBayburt Vize BaşvurusuDemirözü Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×