Aksaray

Aksaray vize başvuruları kolaylıkla yapılır. Dünyanın hangi ülkesine gidileceği önem arz ederken, vize türünün ne olduğunu da belirlemek gerekiyor. Buna göre tanımlanmış dokümanların temini çok önemlidir. Merkez olarak bu işlemlerde destek sağlamaktayız.

Aksaray şehrinden online olarak giriş yapılan konsolosluk sitesindeki Almanca ve Türkçe olan formu indirmeli, talep edilen bilgilerin tümünü yazmalı ve imzanızı mutlaka dikkatli şekilde altına atmalısınız.

Vize sürecinde konsolosluk sizden aynı zamanda bir dilekçe ister. Bu dilekçenin nasıl olacağı merak edilse de, gerek seyahat ayrıntılarının gerekse gidiş amacının belirtilmesi gerektiğini unutmamak çok önemlidir.

Vize başvurusunda belgeler hazırlanmalıdır. Bunların fotokopilerini verirken, pasaportun ise bizzat kendisi sunulur. Hesap dökümü, SGK belgesi, bordro, kimlik kartının sorunsuz sureti, vukuatlı olması kaydıyla bir belge, pasaport, dilekçe, seyahat sağlık, otel rezervasyon ve uçuş dokümanının bulunması temel zorunlulukların içinde dikkat çeker.

Aksaray vize ücretinin ödenmesi her zaman banka havalesi üzerinden ve TL ile tamamlanması gereken bir işlem olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede değerlendirme beklenir.

Aksaray ilinde yaşayan ve yabancı ülkeye gidebilmek için vize başvurusunu gerçekleştirecek olan kişilerin uyması gereken kurallar vardır. Randevu, ücret ödeme, form ve dilekçe doldurma, evrak tanımlama gibi süreçler, firmamız sayesinde bir sorun olmaktan çıkıyor.

Aksaray Schengen vizesi söz konusu ise bunun için başvuru merkezinden bir randevu alınır. İlgili saatten 15 dakika önce orada olmak gerekiyor. Bunun yanı sıra formun doldurulması ve dilekçenin yazılması gibi iki işlem de mevcuttur.

Hemen evrakları toplamaya başlamak gerekiyor. Pasaport, dilekçe, 2 tane biyometrik fotoğraf, uçuş ve otel konfirmi, banka hesap dökümü, vukuatlı nüfus belgesi, kimlik kartının sureti, seyahat sağlık sigortası, mesleki evraklar, sigorta dökümü hazırlanır ve sunulur.

Aksaray ilinden yapılacak olan başvuru işlemlerinde merkeze gidildikten sonra parmak izinin tanımlanması gerekmektedir. Bunu sıra numarası alarak çok kolay bir biçimde sağlayabilirsiniz. İlgili kayıtlar 5 yıl boyunca saklanır.

Her türlü işlemin öncesinde unutulmaması gereken şeylerden birisi para ödemesidir. Bunu da TL şeklinde yapmanın önünde en ufak bir sorun söz konusu değildir.

  • Aksaray Vize Merkezi

    Aksaray Vize Merkezi

    Yabancı ülke vize başvuru işlemlerini sizin adınıza yapan Aksaray Vize Merkezi olarak faaliyetlerimizi başarılı bir biçimde devam ettiriyoruz. Başvuruları Aksaray…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×