Suudi Arabistan Vize

Suudi Arabistan vize işlemleri sırasında pandemi tedbirleri sebebi ile ya son 6 ay içerisinde Kovid geçirmiş olmanız ve atlatmanız ya da aşılı olmanız istenmektedir. Ancak bu şekilde emirliklere giriş yapılmasına imkan tanınmaktadır.

Suudi Arabistan vize işlemleri sırasında hangi güncel pandemi önlemlerinin alındığına dair de bilgi almanız gerekir. Bu şekilde daha sonrasında fark ettiğiniz detaylar sebebi ile seyahatinizin yarıda kalması söz konusu olmayacaktır.

Suudi Arabistan vize işlemlerinde tüm seyahat süresini de içine alacak şekilde, seyahat ve sağlık sigortanızın bulunması istenmektedir. Bu sigortanın talep edilmesinin asıl sebebi ülkeye giren kişilerin bir aksaklık yaşaması durumunda kamuya yük olmamasıdır.

Vize Randevu firması aracılığı ile başvuru adımlarının tamamlanmasının hemen sonrasında size tüm aşamalara dair bilgilendirme sunulacaktır. Başvuru aşamasına dair aksaklık meydana gelmemesi için tüm önlemler alınmış durumdadır.

Başvuru sürecinde ret yanıtı almak istemeyen kişilerin profesyonel firmalardan destek alması daha verimli olacaktır.  Ret yanıtı alan kişilerin konsolosluk tarafından belirtilen zaman aralıklarında reddi itiraz başvurusunda bulunmasına da imkan verilmektedir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×