Niğde

Niğde İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda konumlanmış ve toplam 6 adet ilçeye sahip bir şehirdir. Niğde’nin ilçeleri; Niğde, Bor, Altunhisar, Çamardı, Çiftlik ve Ulukışla ilçeleridir.

Birçok tarihi güzelliğin ev sahibi olan Niğde seyahatinde herkesin ziyaret etmesi gereken yerler; Niğde Kalesi, Niğde Müzesi, Ak Medrese, Gümüşler Manastırı, Köşk Höyük, Tyana Ören Yeri, Rahmaniye Camii, Roma Havuzu, Andaval Kilisesi, Sungurbey Camii ve Niğde Alaaddin Camii şeklinde sıralanmaktadır. Niğde’ye gelmiş herkesin görmesi gereken doğal güzellikleri; Çinili Göl, Kayardı Bağları ve Cimbar Vadisi şeklinde sıralanmaktadır.

Niğde’nin dillere destan lezzetteki yemekleri ise; Niğde tava, tarhana çorbası, etli bamya yemeği, pirinçli elma dolması, söğürme, kaymak tatlısı, halveter tatlısı ve arabaşı çorbası şeklinde sıralanmaktadır.

Niğde’nin sınır komşusu olan iller ise; Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Adana, Mersin ve Konya şeklinde sıralanmaktadır. Birçok İç Anadolu şehri ile olan yakınlığı sebebi ile oldukça uğrak bir şehirdir.

Niğde seyahatlerinde verimli vakit geçirmek için izlenecek planlamayı Vize Randevu firmasından öğrenebilirsiniz.

  • Niğde Vize Merkezi

    Niğde Vize Merkezi

    Niğde Vize Merkezi faaliyetlerimiz, kesinti olmadan sürüyor. Ofisimize başvurularınızı Niğde Merkez, Ulukışla, Çiftlik, Çamardı, Altunhisar, Bor ilçeleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sürekli…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×