Muş

Muş şehri Doğu Anadolu Bölgesi’nde Çavuş Dağı’nın eteklerinde konumlanmış tarihi ve doğal güzellikleri olan bir şehirdir. Ayrıca bu şehirin merkez ilçesi olan Muş ilçesinden adını aldığı bilinmektedir. Muş şehrinin tüm ilçeleri; Muş, Bulanık, Korkut, Malazgirt, Varto ve Hasköy olmak üzere 6 tanedir.

Muş seyahatinde mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken doğal güzellikleri; Bingöl Dağları, Bilican Dağları, Hamurpet Gölü, Haçlı Gölü, Kaz Gölü, Muş Ovası, Malazgirt Ovası, Murat Irmağı, Karasu, Kale Parkı, Güzeldağ Kayak Merkezi şeklinde sıralanmaktadır.

Muş seyahati için gezilmesi ve görülmesi önerilen tarihi yerler; Muş Kalesi, Geleneksel Muş Evleri, Murat Köprüsü, Yıldızlı Han, Kayaklıdere, Arakelot Manastırı, Ulu Camii, Arak Manastırı, Haspet Kalesi şeklinde sıralanmaktadır.

Muş seyahati esnasında mutlaka lezzetlerine bakılması gereken yiyecekleri; Helimaşı Çorbası, Hez Dolması, Kırçik, Herse, Teter Helvası, Cav Belek, Muş Böreği ve Mırtöge şeklinde sıralanmaktadır.

Muş seyahatleri için bir plan oluşturmak ve verimli vakit geçirmek için Vize Randevu firması ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Muş şehrinden vize almak ve yurt dışı seyahat planlaması yapmak için de Vize Randevu firmasının www.vizerandevu.com’dan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

  • Muş Vize Merkezi

    Muş Vize Merkezi

    Muş Vize Merkezi üzerinden hemen başvurunuzu yapabilir ve yurtdışı seyahati öncesinde bir zorunluluk olan bu özel izni alabilirsiniz. Muş merkezden,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×