Kırklareli

Kırklareli, Türkiye’nin Avrupa yakasında bulunan illerinden biridir. Bu ilin vize işlemleri İstanbul başkonsolosluklarında gerçekleştirilir. Herhangi bir ülkeden vize almak isteyen kişinin başvurusu her şartlarda İstanbul’da değerlendirilmesi gerekir. Bu il ülkeye göre Ankara olarak değişiklik gösterebilir.

Vize işlemleri için Kırklareli içerisinden çıkmadan işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız Vize Randevu ile tüm ülkeler için vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ticari, turistik, aile birleşimi, aile ve arkadaş ziyareti, kültürel, eğitim, çalışma ve transit gibi vizelerini bu şekilde alabilirsiniz.

Randevu almanız durumunda Kırklareli ilini terk etmek zorunda kalmadan tüm işlemlerinizi şehir içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Değerlendirme sürecinizin sonlanmasında ise pasaportunuz ve diğer alacağınız belgeler kargo yolu ile size iletilecektir.

Başkonsoloslukların genellikle değerlendirme yapma süresi 15 gündür. Bu nedenle başvurularınızı seyahat tarihinizden önce en geç 15 gün içerisinde yapmanız gerekir. En erken yapabileceğiniz tarih ise 90 gün olacaktır.

Vizeniz için başvuru yapmadan önce mutlaka vize ücretinizi ödemeniz gerekir. Bunun için güncel olarak alacağınız vize için belirlenmiş tutarın TL cinsini ödeyerek makbuzunuzu evraklarınıza eklemelisiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×