Kırgızistan Vize

Kırgızistan vize, 90 günden uzun olacak ya da turistik ziyaret dışında amaç taşıyan seyahatler için verilen vizedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaport türüne dikkat edilmeksizin 180 günde 90 gün vizesiz seyahat hakkına sahiptir.

Kırgızistan vize almak isteyen kişilerin ilk olarak Ankara Kırgızistan Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunması gerekir. Büyükelçilik ile doğrudan iletişim kurması güç olan kişiler Vize Randevu ile iletişime geçerek vize işlemlerini pratik bir şekilde yapabilir.

Kırgızistan vize başvurusu sırasında teslim edilecek evraklar genel çerçevede pasaport, fotoğraf, nüfusa ilişkin belgeler, rezervasyonlar, seyahat sağlık sigortası, başvuru belgeleri ve maddi duruma ilişkin belgelerdir.

Yapacağınız başvuru ile turistik, aile ve arkadaş ziyareti, transit ve ticari gibi kısa süreli vizeleri ya da eğitim, öğrenci, çalışma, aile birleşimi ve benzeri uzun süreli vizeleri alabilirsiniz.

Vize başvurunuzu seyahat tarihinden en geç 15 gün önce en erken ise 3 ay önce yapmanız gerekir. Önerilen ideal başvuru süresi seyahatten 1,5 – 2 ay önce şeklindedir. Başvurunun değerlendirme süre konsolosluğa göre değişiklik gösterebilir.

 

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×