Almanya Vize Randevu Nasıl alınır?

Almanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Almanya`ya seyahat veya yaşamak için gitmek istiyorsanız vize almak şarttır. Ancak vize almak için öncesinde randevu almanız gereklidir. Almanya vize randevusu almak için idata.com.tr hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

İdata sitesi sayesinde hem pratik hem de hızlı bir şekilde vize randevusu alabilirsiniz. Randevu almak istiyorsanız öncesinde gerekli evrakları hazırlamalısınız. Evrakları hazırladıktan sonra randevu alabilirsiniz. Almanya vize randevusunu aldıktan sonra rahatlıkla vize sahibi olabilirsiniz. 

İdata ile Schengen vizesi alarak 90 güne kadar seyahat etmek hakkına sahip olabilirsiniz. 

İDATA RANDEVULARI ÜCRETSİZDİR. LÜTFEN DOĞRU YERDEN RANDEVU ALDIĞINIZDAN EMİN OLUNUZ.

İdata`dan Almanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İdata`dan Schengen Vize Randevu almak için öncesinde vize başvuru yapmalısınız. Vize başvuru yapmak için sıra numarası almalısınız. Sıra numarası almak için İdata şirketinin sağladığı online hizmetten yararlanabilirsiniz. Schengen randevusu almak için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki şekildedir. 

1 – Almanya vize randevusu almak için ilk önce idata.com.tr adresini ziyaret etmelisiniz. Bu adrese giriş yaptıktan sonra karşınıza iki İtalya ve Almanya olmak üzere iki farklı seçenek çıkacaktır. 

2 – Sonraki işlem olarak Almanya seçeneğinin üzerine tıklamalısınız. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan sayfada “Online Randevu Alın” bölümüne giriş yapmalısınız. 

3 – Açılan sayfada 3 farklı seçenek ile karşılaşacaksınız. Bu seçenekler arasında “Schengen Randevunuzu Alın” yazan kısma tıklamalısınız. 

4 – Sıradaki işlemde ise “Rezervasyon Yap” butonuna tıklamalı ve işlemlere devam etmelisiniz. 

5 – Rezervasyon yap butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada formu doldurmalısınız. Forumda istenen bilgiler ise aşağıdaki şekildedir. 

 • Vize Alınacak Ülke (İtalya veya Almanya)
 • İkametgah Şehri  
 • İDATA Ofisi 
 • Hizmet Türü (Normal veya VIP)
 • Gidiş Amacı 
 • Kişi Sayısı 

Belirtilen kısımları gerçek ve eksiksiz bilgiler ile doldurduktan sonra sonraki aşamaya geçiş yapmak için “İleri” butonuna tıklamalısınız. 

6 – Sonraki aşamada “Kişisel Bilgiler” girmeniz gerekecektir. Burada yazdığınız bilgilerin tamamen gerçek olması gereklidir. Aksi halde Almanya vize randevusu almanız mümkün olmayacaktır. Doldurmanız gereken kişisel bilgiler ise aşağıdaki gibidir. 

 • İçin
 • Soy isim 
 • Doğum Tarihi (Gün/Ay/Yıl)
 • Pasaport Numarası
 • E-posta Adresi 

Belirtilen alanları da doldurduktan sonra “İleri” düğmesine tıklamalısınız. 

7 – Kişisel bilgilerinizi de girdikten sonra ön izleme kısmına geçiş yapacaksanız. Bu bölümün ardından randevu almak istediğiniz tarih seçimini yapmalısınız. 

8 – Son işlem olarak ise ödeme yapmanız gereklidir. Ödeme işlemini de başarıyla tamamladıktan sonra randevu gününüzü beklemek kalacaktır. ( Not: yapılan ödeme vize başvuru sırasında vize ücretinden düşülmektedir.) Randevular aslında ücretsizdir. Para karşılığı randevu alan kişiler karşı DİKKATLİ OLMALISINIZ.

Gördüğünüz üzere randevu almak için izlemeniz gereken adımlar seyahat bilgileri/sözleşme/rezervasyon/ek hizmetler/ödeme şeklindedir. Bu adımların hepsini sırasıyla doğru bir şekilde doldurduktan sonra randevu alımını başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksanız. 

Not: Tüm bu prosedürleri yapmak için toplam 20 dakika süre veriliyor. Bu süre zarfında tüm işlemleri tamamlamanız gereklidir. 

İdata`dan Almanya İçin Ulusal Randevu Nasıl Alınır?

Ulusal vize randevusu ile 90 gün üzeri Çalışma, Araştırma, Mesleki Eğitim, Üniversite Eğitimi, Dil Kursu ve Staj alanı için vize alabilirsiniz. Almanya ulusal vize başvurusunuz İDATA ile yapmak istiyorsanız ofislerine gitmelisiniz. Fakat bunun için öncesinde randevu sıra numarası almalısınız. Randevu sıra numarası almak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz. 

1 – İdata`dan ulusal randevu almak için idata.com.tr adresine gitmelisiniz. Bu adrese gittikten sonra Almanya yazısının üzerine tıklamalısınız. 

2 – Sonraki adımda ise “Online Randevunuzu Alın” yazısının üzerine tıklamalısınız. 

3 – Açılan pencerede en alt kısımda yer alan “Ulusal Randevunuzu Alın” yazısının üzerine tıklamalısınız. 

4 – Randevunu alın butonuna tıkladıktan sonra karşınıza kurallar olan bir pencere çıkacaktır. Bu kısımda şartlar ile tanış olduktan sonra “Okudum, anladım ve kabul ediyorum” kutucuğunu işaretlemelisiniz. Kutucuğu işaretleyerek sonraki adıma geçiş yapabilirsiniz. 

5 – Diğer adıma geçiş yaptıktan sonra Almanya`da ne yapmak istediğinizi belirten kutucuğu işaretlemelisiniz. Kutucuğu işaretledikten sonra aşağı kısımdan yaşadığınız şehri seçmelisi ve devam et butonuna tıklamalısınız. 

6 – Almanya`ya gitmek sebebinize uygun olan kutucuğu işaretleyip devam ettikten sonra size seçtiğiniz konu ile ilgili birkaç soru sorulacaktır. Bu sorulara Evet/Hayır olarak cevap vererek devam etmelisiniz. 

7 – Sonraki aşamada karşınıza bir belge çıkacaktır. Bu belgeyi mutlaka indirmeli ve randevu günü yanınızda götürmelisiniz. Belgeyi indirdikten ve bilgisayarınıza kaydettikten sonra “Randevu Al” butonuna tıklamalısınız. 

8 – Ardından açılan pencerede kişi sayısı seçmeli ve devam etmelisiniz.

9 – Sonraki aşamada kişisel bilgilerinizi girmeniz gereken bir forum açılacaktır. Bu forumu sadece gerçek bilgileriniz ile doldurmalısınız. Forumda istenen bilgiler aşağıdaki şekildedir. 

 • İsim
 • Soy isim
 • Doğum Tarihi (gün/ay/yıl)
 • Pasaport Numarası 
 • E-posta 
 • Alternatif e-posta (opsiyonel) 

Belirtilen alanları eksiksiz doldurduktan sonra sırasıyla ön izleme/randevu tarihi seçimi/ek hizmetler/kredi kartı işlemleri bölümlerini doldurmalısınız. 

Ön izleme kısmını geçtikten sonra size uygun olan randevu tarihi seçmelisiniz. Ardından ek hizmetler kısmını isteğe göre kullanabilirsiniz. Ekstra ücret ödeyerek ek hizmet olanağından yararlanabilirsiniz. Son olarak ise kredi kartı seçeneği ile belirtilen ücreti ödemeniz gereklidir.

  Not: Tüm bu prosedürleri yapmak için toplam 20 dakika süre veriliyor. Bu süre zarfında tüm işlemleri tamamlamanız gereklidir. 

Almanya Vize Randevusu Günü Ne Yapmam Gerek?

Almanya vize randevu günüİdata`nın ofisine gitmelisiniz. Ofise gittikten sonra ilk önce randevunuzu onaylatmanız gereklidir. Ofisin danışman bölümünde yetkili bir kişi size sıra numaranızı verecektir. 

Sıra numaranızı aldıktan sonra vize almak istediğiniz ülkenin (Almanya veya İtalya) bankosunun karşısına giderek sıranızın gelmesini beklemelisiniz. Sıranız geldikten sonra gerekli belgeleri takdim etmeli ve ödeme bankosunu geçmelisiniz. İşlemin ardından İdata yetkilileri belgeleri sizin isminiz ile konsolosluğa verecektir.

 Bu aşamada parmak izinizi vererek işlemleri sonlandırabilirsiniz. Son olarak ise size bir numara verilecektir. Numarayı kullanarak İdata`nın resmi sayfasına giriş yapabilir ve pasaportunuzun geleceği tarihi kontrol edebilirsiniz. Eğer kurye hizmeti aldıysanız pasaportunuzu kurye evinize kadar getirecektir. 

Böyle bir hizmet almadıysanız yeniden ofise gitmelisiniz. Ofise gittikten sonra pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. Pasaportunuzu almak için öğlenden sonra gitmeniz daha iyi olacaktır.  

İdata Randevu Ücreti Ne Kadar?

Randevular ÜCRETSİZDİR.Randevu aldıktan ve evraklarınızı hazırladıktan sonra başvuru belli bir miktar vize ücreti ödemeniz gereklidir. Almanya ve İdata vize harçları  2 Şubat 2020 tarihinden itibaren 80 Euro olarak belirlenmiştir. Schengen Vize Başvuru ücreti öncesinde 60 Euro ile alınabiliyordu. Fakat şu an 12+ yaş için kişi başına 80 Euro ödemeniz gereklidir. Ancak 0 – 6 ve 6 – 12 yaşındaki Türk vatandaşları için herhangi ücret talep edilmiyor. Türk vatandaşı haricinde olan ücretler ise 80 Euro ve 35 Euro şeklindedir. Azerbaycan, Gürcistan, Moldova, Karadağ, Rusya vb. ülkeler için 12+ yaş vize ücreti 35 Euro`dur. Diğer ülkelerin vatandaşları için 80 Euro ücret ödenmelidir. Bu ücretler sadece “Euro” olarak kabul ediliyor. Ücretin tam ve eksiksiz ödenmesi gereklidir. 

İdata`nın ek hizmetler ve VİP hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Ancak bu hizmetlerin her biri için belirli ücret ödemeniz gerekecektir. 

İdata Randevusu Nasıl İptal Edilir?

İdata ile alınan randevuları iptal etmek için idata.com.tr adresine giriş yapmalısınız. Ardından “Vize İşlemleri/Randevu İşlemleri” yolunu takip etmelisiniz. Açılan sayfada “Randevu İşlemleri” butonunun üzerine tıklayarak aldığınız randevunu iptal edebilirsiniz. 

Almanya vizesi hakkında firmamızdan ücretsiz hizmet almak için ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp